بایگانی موضوع «سیاست »

چند روز پیش، یکی از آشنایان کاری با تلفن همراهم تماس گرفت و به طور مبهم، مقداری اطلاعات بین المللی، آن هم در اسرع وقت خواست؛ وقتی کمی جزئیات بیشتر خواستم، گفتند که بهتر است پشت تلفن گفته نشود. بنابر این درخواست کردم که در ایمیل توضیح دهند، که متوجه شدم ایشان از طرح موضوع در ایمیل هم اکراه دارند. البته با توجه به شرایط سیاسی منطقه، فعالیت دوستان، و دایره نسبتا کوچک آشنایان مشترک، حدس و فهمیدن اینکه موضوع از چه قرار است کار دشواری نبود! به خصوص وقتی صحبت از ترجمه یک متن شد. (که من به دلیل مشغله رد کردم.)
یکی دو روز بعد پیامکی آمد مبنی بر راه اندازی یک کمپین بین المللی در سایت petition online برای حمایت از مردم مظلوم بحرین. جالب اینجاست که آدرس مطول اینترنتی کمپین را هم داخل متن پیامک گنجانده بودند…

ادامه...

نایب که چنین نازنین، عجبا از صاحب… و صاحب و ولی که این چنین، پس بس عجبا از خداوندگار ناصب…!

ادامه...

روز سه‌شنبه بسیاری از کسانی که به عنوان ارزشی در وب حضور دارند، به معنای واقعی کلمه به جشن و پایکوبی در فضای مجازی پرداختند که «هاشمی رفت»! اما آیا «هاشمی رفت» واقعا اتفاق کاملا خوبی است؟!

ادامه...

مساله بغرنج فلسفی: اگر جدول خیابان نبود، بودجه آخر سال شهرداری چی می‌شد؛ یا اگر بودجه آخر سال شهرداری نبود، جدولهای نو خیابان چه می‌شدند؟!

ادامه...

10 آذر سالروز شهادت آیت الله سیدحسن مدرس است. این مناسبت بهانه‌ای شد برای این مطلب.

اسم شهید مدرس را همه ما، حداقل به خاطر نام اتوبان پراستفاده تهران، شنیده‌ایم؛ اما کمتر کسی می‌داند که «مدرس» لقب ایشان بود، نه نام خانوادگی وی!

ادامه...
موضوع: دین, سیاست  برچسب‌ها: , ,  ۱ نظر

به تلخی خنده‌ام می‌گیرد از کسانی که فکر می‌کنند آزادانه فکر می‌کنند و نمی‌دانند دیگران دارند به آنها القا می‌کنند که چگونه فکر کنند! طفلکی‌ها گمان می‌کنند آزاداندیشی را به حد اعلا رسانده‌اند!

ادامه...

یعز من یشاء و یذل من یشاء…

ادامه...
موضوع: دین, سیاست  برچسب‌ها: , ,  نظر بدهید